Majstrovstvá Slovenska v pretláčaní rukou

04 May

Pri príležitosti 100. výročia vzniku SMZ, a.s. Jelšava zorganizoval dňa 15.04.2023 športový klub AWK Magnezit Revúca v spolupráci s mestom Revúca a MsKS v Revúcej 31. ročník Majstrovstiev Slovenska v pretláčani rukou.

Majstrovstvá Slovenska boli rozdelené na dve časti. V prvej časti súťažili juniori, disabl a masters. Po tejto časti nasledovalo oficiálne otvorenie majstrovstiev. Začalo sa hymnou SR a príhovormi predsedu AWK Magnezit Revúca Pavlom Senkom, primátorom mesta Revúca Ing. Júliusom Buchtom a generálnym riaditeľom SMZ, a.s. Jelšava Ing. Romanom Gažúrom. Po príhovoroch začali súťažiť seniorské kategórie.

Majstrovstiev Slovenska sa zúčastnilo celkovo 162 pretekárov, ktorí súťažili v 56 kategóriach. História slovenského pretláčania si doposiaľ nepamätá takúto rekordnú účasť. Domáci pretekári sa v silnej konkurencii nestratili a vybojovali si 4 zlaté, 4 strieborné a 2 bronzové medaile.

Zlaté medaile získali: Ján Germánus, Ján Vojenčák, Tamara Stieranková a Norbert Smekal. Strieborné medaile ziskali: Miroslav Murin, Jakub Komenda, Tamara Stieranková, Barbora Badinková, bronzove medaile si vybojovali Alžbeta Debnárová a Marek Hlodák.

Touto cestou chceme úprimne poďakovať vedeniu SMZ, a.s. Jelšava za poskytnutie sponzorstva na týchto majstrovstvách.

             Pavol S e n k o
predseda AWK Magnezit Revúca