Magnezitiáda 2023

10 June

Deň, ktorý sa zdal byť oblačným sa napokon premenil na slnečný a úspešný deň plný radosti a vzrušenia. Športové dopoludnie Magnezitiáda 2023, konané ako súčasť osláv 100. výročia založenia spoločnosti SMZ, a.s. Jelšava, privítalo v sobotu 10. júna viac ako 160 detských pretekárov. Títo mladí nadšenci sa ocitli v pravom olympijskom duchu, zapálili olympijský oheň a zložili sľub športovcov. Ich úlohou bolo zúčastniť sa súťaží v piatich disciplínach, ktoré im priniesli nielen zábavu, ale aj nezabudnuteľné zážitky.

Podujatie organizovalo občianske združenie Vyšší level v spolupráci so ZŠ J. A. Komenského v Revúcej.

Už od samého rána bola atmosféra nabitá očakávaním. Deti boli plné energie a odhodlané ukázať svoje športové schopnosti. Najmenšie deti sa súťaže zúčastnili formou hry, no starší súťažiaci sa mohli tešiť na poriadnu dávku rivality. Boli sme svedkami skvelých výkonov a dramatických momentov, ktoré dodali pretekom na dôležitosti. Bolo nádherné vidieť, ako tieto malé športové talenty dávali všetko do každého jedného štartu a podporovali sa navzájom.

Náš športový sviatok Magnezitiáda 2023 by nebolo možné zorganizovať bez obetavej práce našich dobrovoľníkov. Ich oddanosť a pomoc nám pomohli zvládnuť organizáciu podujatia s takým veľkým počtom účastníkov. Venujeme im hlbokú vďaku za ich ochotu pomôcť a prispieť k úspechu Magnezitiády 2023.

Toto úžasné športové podujatie nám pripomenulo dôležitosť športu v živote detí. Okrem telesného rozvoja sa deti naučili aj hodnotám ako súťaživosť, fair play a tímová spolupráca. Veríme, že tento deň bol pre všetkých zúčastnených nezabudnuteľným zážitkom, ktorý im poskytol radosť, naplnenie a motiváciu pre ďalšie športové úspechy.

Magnezitiáda 2023 sa zapísala do histórie ako úspešné podujatie, ktoré spojilo športové výkony s oslavou 100 rokov spoločnosti SMZ, a.s. Jelšava. Sme hrdí, že sme mohli byť súčasťou tejto športovej slávnosti a tešíme sa na ďalšie roky plné športovej vášne, vzrušenia a zábavy.

                                                                          Mgr. Jana Vavreková
                                                                    predsedníčka OZ Vyšší level